PORTAL ZA PACIJENTE – SVE NA JEDNOM MJESTU!

Potreban vam je termin za specijalistički pregled u Općoj bolnici Zadar? Želite izmijeniti ili otkazati ranije ugovoren termin? Ili možda pročitati svoj nalaz? Od danas sve to možete na jednom mjestu – na Portalu za pacijente! Ovaj siguran i jednostavan online alat, koji uvodi zadarska bolnica, ima nekoliko značajnih prednosti, a to su:

• pristup svoj medicinskoj dokumentaciji koja se vodi u Općoj bolnici Zadar u realnom vremenu (u trenutku kada nalaz bude ovjeren od strane ovlaštene osobe),
  • pregled, rezervacija i izmjena termina,
  • sigurna komunikacija s ustanovom.

Putem Portala za pacijente dostupne su sljedeće usluge:

• slanje zahtjeva za rezervaciju termina za dijagnostičke i specijalističke preglede,
  • pregled ugovorenih termina te mogućnost slanja zahtjeva za izmjenom i otkazivanjem istog,
  • pregled cjelokupne medicinske dokumentacije uključujući i slikovnu dijagnostiku,
  • pregled financijskih podataka (prikazuju se svi izdani računi).

Dakle, sada su na jednom mjestu obuhvaćeni i dostupni vaši medicinski i administrativni podatci koji se vode u bolničko-informacijskom sustavu Opće bolnice Zadar. Primjerice, više ne morate čekati u redu za podizanje svog dijagnostičkog nalaza jer istog trenutka kada je pretraga/obrada dovršena i nalaz ovjeren, vama je vidljiv na Portalu. Isto se odnosi na svu ostalu medicinsku dokumentaciju. Značajno će ovo smanjiti vrijeme isporuke nalaza i istovremeno pacijentima olakšati pregled istih.

Registracija na Portal za pacijente je vrlo jednostavna i odvija se u četiri koraka. Trebate ispuniti pristupnicu za registraciju te ju, uz predočenje osobne iskaznice, predati osoblju na jednom od sljedećih šaltera: Centralno naručivanje (prizemlje zgrade Poliklinike), Centar za preventivnu medicinu (2.kat zgrade Poliklinike), Prijem (Upravna zgrada) i Hitni prijem (zgrada Interne medicine).

Djelatnik će tada aktivirati korisnički račun i vi ćete na vašu e-mail adresu zaprimiti link za završetak aktivacije korisničkog računa. Sve što trebate jest kliknuti na „Aktivacija računa“. Tada kreirate vlastitu lozinku i slijedite upute za prijavu. Za svaku buduću prijavu, pristup Portalu se odvija preko službene web stranice Opće bolnice Zadar ili putem linka: portal za pacijente

Za djecu mlađu od 16 godina pristupnicu daje i potpisuje zakonski zastupnik ili skrbnik.

Portal za pacijente predstavlja nastavak i nadogradnju postojećeg portala za slikovnu dijagnostiku te objedinjuje i sve njegove funkcionalnosti. Ideja je i u budućnosti razvijati portal s dodatnim funkcionalnostima, a sve u cilju smanjivanja birokracije i olakšavanja pristupa podatcima od strane korisnika usluga. Ugrađeni sigurnosni protokoli garantiraju sigurnost podataka za pacijente i bolnicu te zadovoljavaju sve sigurnosne norme koje definiraju zaštitu osobnih podataka. Opća bolnica Zadar je, za sada, jedina javna zdravstvena ustanova koja je pružila ovu mogućnosti korisnicima svojih usluga.

Naša ustanova tako nastavlja s primjenom najsuvremenijih informacijskih rješenja, a sve kako bi se pacijentima pružila najbolja moguća podrška te osiguralo povećanje transparentnosti, dostupnosti i kvalitete zdravstvene zaštite.

Korištenje Portala za pacijente je potpuno besplatno i neobvezujuće.